DORNOVA MASÁŽ A BRESSOVA METÓDA

Dornova metóda a Breussova masáž sú dve samostatné metódy, ktoré sa navzájom dopĺňajú a tým sa ich efekt znásobí.

Dornova metóda – ľudovo povedané upravuje statiku tela. Každý z nás preferuje jednu stranu – viac stojíme na jednej nohe, radšej ležíme na jednej strane… Ak to trvá dlhodobo, jedna noha môže byť dlhšia ako druhá. Nie je to naozaj v dĺžke nohy ale v kĺboch.

Spôsobí to zmeny vo vychýlení panvy, pokračuje narušenie statiky chrbtice, vysunutie platničky. Má to veľa druhotných nepriaznivých vplyvov.

Pomocou tejto metódy sa za aktívnej pomoci klienta snažím dostať kĺby a stavce na pôvodné miesto.

Klienta naučím cvičiť, aby bol efekt trvalý. Vhodné je zmeniť zlozvyky – prekladať si nohu cez nohu a upraviť nesprávne stereotypy (hlavne v práci).

Ja sama mám skoliózu a kým som nepoznala túto metódu, mala som nepríjemné vyžarovanie bolesti do sedacieho svalu, ktoré ustúpilo.

Táto metóda si vyžaduje vašu spoluprácu.

Breussova masáž – je jemná vysokoenergetická a uvoľňujúca masáž. Po jemných ťahoch po chrbtici, ktoré pripravia medzistavcové priestory, vtieram do pokožky ľubovníkový olej, na výživu platničiek. Tie krásne regenerujú.

Po ľubovníkovom oleji je nevhodné ísť na slnko, je citlivý na svetlo. Môže spôsobiť podráždenie pokožky, sčervenenie, svrbenie.