BANKOVANIE

Bankovanie

pred bankovaním má veľa ľudí rešpekt a aj strach. Ja som tiež mala, keď som to videla v televízore, pôsobilo to nepríjemne a boľavo.

Opak je však pravdou. Moja kamarátka a poradkyňa v čínskej medicíne mi spravila banky a ukázala aké je to príjemné, bezbolestné a účinné. Hneď ma to oslovilo, absolvovala som kurz bankovania a banky robím od júla 2011.

Najčastejšie ich spájam s klasickou masážou. Nie je to však podmienka. Môžu sa robiť samostatne na chrbte alebo kĺbovej oblasti. Nie som zástanca boľavých baniek, také nerobím.

Bankovanie využíva prepojenie meridiánov s vnútornými orgánmi.

Jeho účinky sú ako lokálne / uvoľnenie spazmov, bolesti/, tak aj celkové / rozprúdenie toku energií v tele, zlepšenie prekrvenia, zvýšenie imunity/

Používam sklenené banky, ktoré sa podtlakom priložia k telu, kde sa zvýši prívod kyslíka a krvi. Jeho výsledkom je zlepšená metabolizácia, regenerácia tkaniva.

Po bankovaní môžu ostať na tele podliatiny, ktoré však nebolia ako modriny. V priebehu niekoľkých hodín až dvoch týždňov miznú. Treba dodržiavať pitný režim, aby sa metabolity, ktoré sa uvoľnili, dostali z tela von. Po bankovaní môžete byť príjemne ospalý.

Ak ste na bankovaní prvýkrát, treba začať postupne a s kratšou dobou.

Banky sa dajú používať viacerými spôsobmi

  • Stabilné – priložíme na telo a necháme pôsobiť
  • Pohyblivé – prisatou bankou sa chodí po chrbte, čím premasírujeme potrebnú oblasť
  • Rýchle – majú silný stimulačný účinok, sú na jednom mieste len krátku dobu

Najvhodnejšie je, keď sa poradíte, aby sme pre vás vybrali tu správnu terapiu a kombináciu.